Góry,  Szwajcaria,  Weekend

Bajeczny Grindelwald

Przygoda zaczyna się w malowniczej miejscowości Grindelwald, skąd gondolką wjeżdżamy na First. My ostatnio wysiedliśmy stację wcześniej (Schreckfeld), aby przelecieć się ogromnym orłem- First Glider. Super przeżycie i piękne widoki. 

First Glider

Następnie wjazd na samą górę (stacja First 2167 m.n.p.m). Można zacząć na przykład od kawy i podziwiać przepiękną panoramę. Obok restauracji znajduje się taras widokowy, jednak za każdym razem jest do niego ogromna kolejka. Cliff First Walk by Tissot to następna atrakcja, jaką oferuje nam ta piękna góra. Jest to ok. 10 minutowy spacer wokół góry na wiszącym, metalowym moście z zapierającym dech w piersiach widokiem. 

Z kolei godzinny, pnący sie na 2265 m.n.p.m, spacer do Bachalpsee jest następnym highlightem. Czekają na nas dwa przepiękne jeziorka i niekończący się pejzaż górski. 

First Cliff Walk

Bachalpsee

Nasza grupa zdecydowała się nie wracać do First aby zjechać gondolką, tylko zejść na dół pieszo. Droga nie była ciężka, lecz momentami bardzo stroma, jednak na pewno warto zakończyć w taki sposób ten cudny wypad do Grindelwald First. Po ok 2 godzinnej wędrówce znaleźliśmy się przy stacji Bort, skąd gondolką dojechaliśmy całkiem na dół. Na nasze szczęście, ponieważ chwilę później zaczęło po prostu lać. Aby całkiem nie zmoknąć, usiedliśmy w pobliskiej restauracji z zakrytym tarasem i zamówiliśmy małe co nie co. 

W zimie Grindelwald ma jeszcze większy urok, tym bardziej, że tu- na najdłuższej trasie saneczkowej w Europie- nie tylko podziwiamy widoki ale też aktywnie spędzamy czas. Nie pamiętam już, ile czasu zajmuje zjazd sankami, ale wiem, że nam- robiąc krótkie przerwy- nie zostało czasu na drugi zjazd. Jednak na pewno warto. 

Ceny:

Gondolka góra- dół: 32 CHF z Halbtaxem, 64 CHF bez

First Glieder- 50 CHF z Halbtaxem, 74 CHF bez (gondolka bez ograniczeń) 

Sanki: 38 CHF (Halbtax); 47 CHF bez

Sanki można wypożyczyć na miejscu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *