Góry,  Szwajcaria,  Weekend

Moje ulubione- Oeschinensee i krótki wypad do Blausee.

Oeschinensee leży w berneńskich Alpach na wysokości 1578 m.n.p.m. a dokładnie przy miejscowości Kandersteg. Teren ten nie bez powodu należy do skarbów UNESCO- w rzeczywistości jest jeszcze piękniej niż na zdjęciach. 

Dojedziemy tam gondolką- stacja Kandersteg-Oeschinen- i spacerkiem w 20 minut znajdziemy sie u celu. Z racji tego, ze jest wiele ścieżek prowadzących w górę, dla mnie lepszą opcją niż wjechanie jest ok. 2-godzinny spacer.

Po dotarciu do jeziorka mamy możliwość udania sie w dalsze- krótsze i dłuższe- wędrówki, różniące się stopniem trudności. Jak dla mnie przechadzka drogą numer 8 (stopień trudności średni) na wysokości ponad 2000 m.n.p.m jest super wyborem. Jest to tzw. Panorama Rundwanderung czyli spacer okrężny z widokiem na Oeschinensee. Nie

obejdzie się tu bez dobrych butów, a w zależności od kondycji należy wziąć ze sobą kijki.

Przy jeziorku- w specjalnie wyznaczonych miejscach- można zrobić ognisko. My zbieraliśmy drzewa na ogień w lesie a kiełbaski wzięliśmy z domu, ale przy restauracji można kupić już gotowe paczki na ognisko z drewnem i kiełbasą. Na pewno jest to dobra alternatywa, gdy się planuje długo chodzić i nie chce się wszystkiego nosić na plecach.

Przy jeziorku jest możliwość wypożyczenia łódki a zimą, gdy całe zamarza- można pojeździć na łyżwach i połowić ryby. 

Według mnie jest to najpiękniejsze jezioro w Szwajcarii, gdzie widoki po prostu zapierają dech w piersiach. Jest warte odwiedzenia.

Kandersteg

Droga do Oeschinensee

***BLAUSEE***
Jeśli ktoś ma ochotę na wypad do Blausee- może się wybrać autobusem z dworca Kandersteg (15 min. jazdy), co polecam- bo nie wydaje mi się, aby była to wycieczka na cały dzień. Jeziorko samo w sobie ładne, jednak trzeba zapłacić wstęp- ceny różnią się w zależności od dnia tygodnia i godzin odwiedzin, mniej więcej 10 do 12 CHF za osobę dorosłą.

Blausee

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *