Góry,  Szwajcaria,  Weekend

Stoos, czyli między grzbietem Klingen- i Fronalpstock.

Kolejka prowadząca do Stoos, malej wioski na 1300 n.p.m., jest najbardziej stromą kolejką na świecie. To od niej zaczynamy podróż w górę, następnie przesiadając sie na kolejkę linową, aby po kilku minutach znaleść się na Klingenstock na 1935 m.n.p.m.. Spacer po grzbiecie prowadzi nas do Fronalpstock na 1922 m.n.p.m. Jest to piękna, ok. 2 godzinna trasa z widokiem na ponad 

10 jezior. Ostatni odcinek prowadzi stromo do góry, jednak jeśli ktoś ma dobra kondycję, to jedyne problemy mogą dotyczyć oddechu, jeśli nie jest się przyzwyczajonym do wysokości.  

Na Fronalpstock znajduje sie taras widokowy i restauracja. Można oczywiście wjechać tylko kolejką do góry i nacieszyć się widokiem. Ceny biletów są takie same- najlepiej kupić „Tageskarte”- czyli całodniowy bilet, który nie mając zniżek, będzie kosztował 48 franków. Dla ambitnych jest opcja wejścia z samego dołu- czyli od Stoos, gdzie bilet na kolejkę (bez zniżek*) kosztuje 22 CHF. 

  • zniżka, tzw halbtax, dla osób mieszkających w Szwajcarii- wtedy koszt biletu dziennego wynosi 38 frankow a wjazd na Stoos to 11 CHF. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *